Čím se liší piráti od nepřizpůsobivých?

31. 01. 2012 12:11:24
Nejsou piráti úplně stejní, jako jsou ti nepřizpůsobiví? Také natahují ruku po něčem a mají plná ústa „mám nárok". Proč nejdou natáčet filmy a písničky, když se podle nich na tom dá dobře napakovat?
Legální kopie obrázkuLegální kopie obrázkuKlipart Microsoft

Zajímalo by mě, který zákon omezuje pirátům svobodnou výměnu informací na internetu. Který zákon brání pirátovi či pirátské straně svobodně šířit svou informaci? Proč piráti či pirátská strana svobodně nenatáčí filmy, písničky, nepíší knihy a nenabízí to vše svobodně na internetu? Není tu žádný komunistický cenzor či soudce, který by mu v tom zabraňoval.

Jsou producenti takoví "vyžírkové", co prodávají draho písničky a filmy? Co tedy brání každému takovému pirátovi také vydávat DVD, nabídnout autorům vyšší honoráře a zákazníkům nižší ceny? Vždyť by se tím museli na trhu prosadit!

Ceny určuje trh, tedy jsou takové, které ještě trh akceptuje, tedy je určují v nepokřiveném trhu zákazníci. Když budou zákazníci něco kupovat, budou to prodejci nabízet.
Kdo chce zase nařizovat trhu, jak to zkoušeli komunisté, jak se má chovat?
Nejnovější filmy a písničky nejsou jídlo, tedy když na ně nebudete mít, hladem neumřete. A že byste si chtěli zadarmo stahovat nejnovější písničky a filmy? Já bych toho také chtěl...

Mně je v principu úplně jedno, kolik stojí lístek do kina či kolik stojí DVD, kniha. Na film si počkám v televizi, písničku uslyším ještě dříve v radiu, knihu si půjčím.
A když uvidím film 5 let po jeho distribuci do kin, tak tím zpožděným sledováním zchudnu, zhloupnu, umřu hladem? V současné době je televizních programů tolik, že sledovat vše nelze, tedy i ti nejchudší mají svůj sport a hry. A kdo na to nemá, prostě si počká, až film bude vysílán v televizi.

Piráti chtějí v podstatě znárodnění filmů a písniček po určité krátké době. Asi chyběli ve škole, když se učilo o komunistickém znárodňování od roku 1948 nebo o současné Venezuele. Komunisté také měli plná ústa o tom, jak se všichni mají mít dobře, když si každý vezme (zde stáhne) podle své potřeby, mysleli tím, jako současní piráti, samozřejmě, že z cizího.

O porušování autorských práv ví své režisér Svěrák, kterému ukradli film Vratné láhve při vyrábění kopie pro ministerstvo, byl ukraden i film Bathory, oba před distribucí do kin, nyní se řeší krádež filmu Kájínek.
Film Andělská tvář uvrhl Jiřího Pomeje do dluhů. Ne všechny filmy z Hollywoodu jsou ziskové, české filmy snad žádné.
Pokud si někdo myslí, že film je vždy výdělečná činnost, tak proč všichni netočí filmy? A chce Madonna, aby si někdo volně stahoval její písničky?
Chce Svěrák přijít o autorské honoráře za Dělání, dělání či Holubí dům? Myslíte si, že si je nezaslouží? Co se zeptat autorů na jejich názor? Proč by si délku autorských práv nemohl určovat autor? Je to přece jeho dílo!

Jsme maličká země (díky Klausovi a Mečiarovi), máme méně obyvatel, než třeba Londýn. Naše diskuze nemá ani moc smysl. Pokud se zase nechceme ohradit ostnatým drátem, musíme přistoupit na to, co chtějí ve větších zemích a tam chtějí delší ochranu autorů. A trh tam mají delší dobu a asi lépe ví, proč je potřeba autory chránit.

V blogu dole se uvádí jako kladný příklad tvůrci svobodného software, kteří dovolují volné šíření svého software. Ale to je zase úplně něco jiného, autoři svobodného software něco vytvořili a dali to k šíření, to nejsou v žádném případě piráti, kteří by jen stahovali a vyměňovali...

A úložiště?
Všichni, i já, se rozčilují, že sběrny vykupují kradené železo od nepřizpůsobivých. Podle mě by se měla sběrnám, které nejsou schopny rozlišit kradené železo, vzít licence na jeho výkup. A čím se to liší, když někdo slouží jako úložiště kradených věcí? Když není úložiště schopno garantovat legalitu ukládaných souborů, tak ho také zavřít. Nebo majitelé úložišť, kteří mají daleko lepší přístup k souborům, neumí to, co běžný pirát, který hledá a nachází filmy?

Dům se odpisuje 40 let, hypotéka bývá na 20 let. Proč by měla být autorská práva kratší?

Jak v minulých stoletích piráti přispívali k rozvoji společnosti, než je pověsili? Nijak, asi jako i ti současní. Opakuji, proč tedy neprodukují filmy a písničky, když je to tak výhodné?

Ti tzv. piráti jsou jenom jedna část z davu nepřizpůsobivých natahujících ruku a křičících, "mám nárok". Asi jako dav odborářů. Měli by začít něco dělat.

Zdoje
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-urban.php?itemid=15414&from=0#nucleus_cf
- na tento blog hlavně reaguji
http://kultura.idnes.cz/vratne-lahve-ukradl-technik-kopirovaci-firmy-fa1-/filmvideo.aspx?c=A070919_144128_filmvideo_kot – ukradené Vratné láhve, Bathory, Simpsonovi
http://www.pirati.cz/
- nemyslím si, že pirátská strana = piráti, piráti jsou jen její část, jako jsou i částí toho davu nepřizpůsobivých

Autor: Pavel Pokorný | úterý 31.1.2012 12:11 | karma článku: 33.81 | přečteno: 7692x

Další články blogera

Pavel Pokorný

Boeing 737 MAX a "zapínači" autopilotů

Pustil jsem si videa o leteckých nehodách. V jedné epizodě šlo o selhání autopilota, to mě zaujalo, neboť se stále nedořešila vadná čidla na Boeing 737 MAX. A čím déle jsem seriál sledoval, tím více mi připomínal současné nehody.

18.4.2019 v 10:30 | Karma článku: 17.62 | Přečteno: 629 | Diskuse

Pavel Pokorný

Autoškoly, havárie, samořiditelná auta + Boeing 737 MAX

Podle médií způsobí nejvíce nehod mladí řidiči do 5 let po získání řidičáku. Neměly by být zkoušky na řidiče přísnější? V MF Dnes 10. 4. 2018 se psalo, že v Ostravě údajně „šikanují“ uchazeče o řidičák.

16.4.2019 v 11:20 | Karma článku: 11.78 | Přečteno: 384 | Diskuse

Pavel Pokorný

Jak předjíždět na českých silnicích?

Kdysi za starověku, když ještě kněžna Libuše měla jezdit po polních cestách za Přemyslem, se formovaly cesty našimi kraji. A protože někde rostly lesy, někde byla políčka, klikaté potoky, byly i cesty klikaté. A klikaté i zůstaly.

5.4.2019 v 10:34 | Karma článku: 36.26 | Přečteno: 3377 | Diskuse

Pavel Pokorný

Dluhy se nesplácí?

Proč úlevy dlužníkům? Protože tvrdí, že kdyby spláceli, že by ze zbytku příjmů nemohli "důstojně" žít"? Takových je, co nežijí "důstojně", mají staré auto, starý dům, neznačkové oblečení, nejezdí k moři, nechodí do restaurací!

21.1.2019 v 9:51 | Karma článku: 36.22 | Přečteno: 1801 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Michal Konečný

Ta dnešní mladá generace je hrozná.

Kritizovat mladou generaci je sport, kterým lidstvo žije už statisíce let. Když opictvo slezlo se stromů a posléze vzalo do ruky klacek, generační rozdíly moc nevznikaly. Syn i vnuk uměli totéž, co otec a děda.

18.6.2019 v 8:06 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 29 | Diskuse

Jan Ziegler

Mariánský sloup znovu ozdobí Staroměstské náměstí

A to nenávistníkům navzdory. Nechápu, proč některým lidem vadí Mariánský sloup na pražském Staroměstském náměstí. Daleko horší je pamětní deska náboženskému fanatikovi Janu Želivskému na Staroměstské radnici.

17.6.2019 v 16:59 | Karma článku: 30.87 | Přečteno: 1247 | Diskuse

Jita Splítková

Mariánský sloup jako zdvižený prostředníček

Tak to tu opět máme – snahy o obnovení sloupu hanby. Kdo soudný by chtěl mít v centru svého hlavního města symbol ponížení, zastrašování, utlačování, okradení, poněmčování - ale i kolaborace a lokajství? Proč neobnovovat?

17.6.2019 v 14:58 | Karma článku: 29.63 | Přečteno: 815 |

Irena Aghová

Timon Athénský – vše pro mé přátele.

Jen díky panu profesoru Hilskému můžeme v současnosti nahlédnout do srdce Shakespearovy tvorby a osvojit si i znalosti nejen jeho doby, ale také společenské a politické situace renesanční Anglie.

17.6.2019 v 14:31 | Karma článku: 7.21 | Přečteno: 124 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Premiér Babiš má důkaz na to, že už je líp. No tak to se mi hnedle ulevilo…

S babočkou paví oko na tričku, na mikině, či co to je, zvěstuje národu jeho Mesiáš, že jsme se konečně dočkali – už je líp! No, to to ale trvalo, hlavně, že na to má pan Mesi... pardon, premiér, papír...

17.6.2019 v 13:37 | Karma článku: 24.08 | Přečteno: 543 | Diskuse
Počet článků 281 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2437

Další blogy na Myriada.cz.
Moje ankety na BlueBoard.
Dělám desítky let do počítačů, zájmově i profesně. Mám rád knihy (staré sci-fi) a staré olejomalby. Jezdím na kole a občas na moto. Ve skutečnosti vypadám lépe, než na foto.
   Počitadlo od 16.12.2008.
Translate my blogs by Google Translator, click on the flag.
Použité clipart Microsoft Office, © ZONER software nebo vlastní.

 

Najdete na iDNES.cz