Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Imigranti na ostrovy?

19. 08. 2016 9:07:56
V dnešní MF Dnes je ve Fórum čtenářů podivný, zkreslený a z reality vytržený názor, který tvrdí, že někdo chce posílat všechny imigranty na nějaké ostrovy.

Máme v EU platné zákony, které se nám nemusí líbit, ale platí. A ty říkají, že imigrant má požádat o azyl v první bezpečné zemi. A tou je podle zákonů Řecko, Itálie a další jižní země. Tedy imigranti, pokud se dostali do Německa, Česka, porušují naše platné zákony. Ano, můžeme chápat, že chtějí do země, kde jsou vysoké sociální dávky, můžeme chápat, že chtějí do velkých měst, kde snáze najdou práci či si „vyžebrají“ nějak peníze.
Ale to je obecné, i hodně Čechů by chtělo pracovat v Praze, kde jsou vyšší mzdy. A realita? Zedník z malého města odejde do Prahy, užije si vysoké mzdy, ale když spočítá vysoké náklady (jenom za tramvajenku 3650 Kč), tak se vrátí.
Kdo má zaplatit imigrantům ty vysoké náklady ve větších městech?

Imigranti jsou dvojí. Váleční, co utíkají před válkou, a ekonomičtí, co jdou za lepším. S válečnými imigranty, co dodržují zákony a tedy požádají o azyl v první bezpečné zemi, by neměl být problém. Ale co s imigranty, byť válečnými, co nedodržují naše zákony? Po zkušenostech u nás a v Polsku vidíme, že i váleční imigranti nám za naši pomoc „plivnou do tváře“ a po nějaké době odejdou „za lepším“ do Německa. Není to pohrdání našimi zeměmi? Je to ukázka, jak se chtějí v našich zemích chovat? Jak vidíme, někteří imigranti mají dokonce úvahy, že si naše zákony budou přizpůsobovat podle své úvahy (sňatky s dětmi, více manželek).

Pokud si imigrant legálně sežene práci, tak ho nikdo posílat na nějaké ostrovy posílat nebude. A to je i často zmiňovaný případ českých uprchlíků po komunistickém puči roce 1948 a po začátku sovětské okupace. Čeští uprchlíci si našli normálně práci, získali možnost legálně imigrovat do států mimo Evropu, nebylo třeba přijímat pro české uprchlíky nějaká další opatření a zákony. A pokud se budou dnes stávající zákony dodržovat, tak nejsou potřeba žádné další nové zákony a opatření. Ale jak tradičně vidíme, politici vytváří problémy (dcera luteránského pastora Merkelová vítala imigranty) a pak je řeší (Merkelová navrhla kvóty na imigranty).

Pokud ekonomický imigrant nemá schopnost získat práci, jinými slovy, neumí nic, o co by někdo stál, tak kdo ho bude živit, kdo mu dá peníze na bydlení ve velkém městě, na které nemá ani ten „český zedník“ výše? A výběry daní od občanů a firem není možné zvyšovat, v současné době tvoří naše daně v průměru již polovinu našich příjmů (jsou již asi 50 %, bez výběru daní bychom se všichni měli v průměru 2× lépe).

Pokud imigrant nechce dodržovat naše zákony, pokud nejde o válečného imigranta, který požádal o azyl v první bezpečné zemi, pokud se imigrant odmítá vrátit do země, odkud přišel, pokud odmítá svou zemi vůbec sdělit, pokud odmítá sdělit, kudy do EU přišel, pokud lže imigračním úředníkům o svém věku, o své zemi, pak jde o „nepřizpůsobivé imigranty“ a pro ty bohužel musí nastoupit ty „ostrovy“. Ale opakuji, jen pro ty „nepřizpůsobivé“, nemůžeme řešit další nepřizpůsobivé, máme dost vlastních nepřizpůsobivých.

Řecko má spoustu ostrovů a spoustu dluhů, o kterých se v současné době mluví méně, ale řecké dluhy nikam nezmizely. Řecko může dluhy hradit tím, že pronajme své ostrovy. Řecko má další dluh vůči EU i v tom, že pustilo nezákonně část imigrantů dále do EU.

A co si počnou „nepřizpůsobiví imigranti na ostrovech? Mohou požádat o návrat do své země, mohou požádat nějakou zemi, zda by je legálně přijala. A opakuji pro autora textu ve Fórum čtenářů. „Ostrovy“ by se týkali pouze ekonomických imigrantů nemající žádné schopnosti a nepřizpůsobivých imigrantů.

Autor: Pavel Pokorný | pátek 19.8.2016 9:07 | karma článku: 30.67 | přečteno: 1104x

Další články blogera

Pavel Pokorný

Kdo z vlády má psychopatické rysy?

V MF Dnes byl 19. dubna 2017 článek, kde se psycholog Radek Ptáček vyjadřoval k psychopatům a redaktorka Suchá ho provokovala otázkou, jak je to s členy vlády. Podle Ptáčka jsou ve vládě nejméně 3, kteří psychopatické rysy mají.

24.5.2017 v 10:38 | Karma článku: 14.10 | Přečteno: 959 | Diskuse

Pavel Pokorný

Kuřáci smrděli, smrdí a budou smrdět

Zákaz kouření v hospodách bych neřešil. Pokud někomu zakouřená hospoda vadí, tak si do ní nesedne, má volbu, a nechal bych trh, ať rozhodne, zda majitel hospody kouření zakáže či ne. Jiné ale je, když "tržní" volba není.

11.12.2016 v 8:27 | Karma článku: 19.89 | Přečteno: 1529 | Diskuse

Pavel Pokorný

Senátor Bublan mluví o naschválu obchodníků

Senátor Bublan asi nyní žije dlouho mimo realitu a předpokládám, že nikdy nepodnikal. Proto se v MF Dnes 25. 10. 2016 senátor Bublan diví, že sice prodej o svátcích zákonem zakázali, ale lidé do práce stejně někde půjdou.

27.10.2016 v 12:38 | Karma článku: 29.45 | Přečteno: 994 | Diskuse

Pavel Pokorný

Demokracie po česku?

Málokdy se lidé shodnou nebo se dokonce shodnou nechtějí. Proto ve volbách nevítězí strany-hnutí tak, že by získaly více než 50 % hlasů, aby tak mohly „pohodlně“ prosadit svůj volební program. V Česku se navíc úspěch neodpouští.

11.10.2016 v 10:51 | Karma článku: 22.43 | Přečteno: 727 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Luděk Bouška

Modlitba za ovoce ducha

Modlitba za ovoce ducha inspirovaná textem listu Galatským 5,23: Ovoce Ducha Božího je láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost, tichost a sebeovládání.

23.6.2017 v 12:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jan Vargulič

Turecký med..Jak mi kdysi chutnal a teď už nechutná vůbec..

K divům mého dětství patřil chlápek s fezem na hlavě, jenž stál na pouti za pultem krámku, mával sekáčkem a ze špalku tureckého medu odsekával bílé plátky Balil je do papíru a chtěl tři kačky. A mluvil česky..

23.6.2017 v 10:00 | Karma článku: 17.33 | Přečteno: 560 | Diskuse

Marketa Kadhi

Očima Češky v Anglii V - Poslední rozloučení

Smrt patří k životu, nebo, lépe řečeno, k životu patří i smrt Všechny národy a kultury mají své způsoby rozloučení se se zemřelými a ne všechny musí být smutné

23.6.2017 v 0:32 | Karma článku: 15.34 | Přečteno: 783 | Diskuse

Kateřina Prachařová

Já bych všechny ty fejsbůky zakázala!

Dlouho jsem si říkala, že nebudu kálet do vlastního hnízda. Ale tohle téma ve mně bublá tak dlouho, že nakonec muselo ven. Protože matky na mateřské a facebook, to je stejně nerozlučná dvojice jako Pat a Mat.

22.6.2017 v 22:13 | Karma článku: 20.64 | Přečteno: 1409 | Diskuse

Iva Marková

Někdy by si člověk přál, aby nemusel viděti, co lidé trpí

Předválečné česko-německé soužití v pohraničních oblastech nebylo idylické. Přesto se navazovaly ojedinělé vztahy a přátelství. Jedním z takových příběhů je životní pouť Karla Göttlichera,

22.6.2017 v 22:03 | Karma článku: 14.76 | Přečteno: 335 | Diskuse
Počet článků 261 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2497

Další blogy na Myriáda.czSkutečnosti.cz.
Moje ankety na BlueBoard.
Dělám desítky let do počítačů, zájmově i profesně. Mám rád knihy a staré olejomalby. Jezdím na kole a moto. Ve skutečnosti vypadám lépe, než na foto.
   Počitadlo od 16.12.2008.
Translate my blogs by Google Translator, click on the flag.
Použité clipart Microsoft Office, © ZONER software nebo vlastní.

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.